FavoriteLoadingAdd to favorites

Vezir Parmağı ( 2017 ) Filmini izle


Fragman Tek Part
2374

Her filmi ile büyük gise basarılarına imza atan Mahsun Kırmızıgül, 3 senelik suskunluğuna Vezir Parmağı ile 25 ocak’ta son veriyor. Mahsun Kırmızıgül’ün yıllardır sır gibi sakladıgı yeni filmi Vezir Parmağı’nın cekimleri sona erdi. Merakla beklenen yapım, 25 Ocak 2017’de sinema salonlarında vizyona girecek.
Filmin vizyon tarihi yaklasırken, detaylar da tek tek ortaya çıkmaya basladı.
Cekimleri İstanbul, Kapadokya, Kayseri, İzmit, Aksaray’da gerçekleşen ve 160 kişilik teknik ekibin yanı sıra aynı anda 67 kisilik ana oyuncuların olduğu kalabalık sahnelerin bulundugu film, Mahsun Kırmızıgül’ün en kalabalık kadrosu olma özelligini taşıyor.

VEZİR PARMAĞI BİR SAVAŞA GİDİŞ HİKAYESİ
Osmanlı İmparatorlugu döneminde gecen ‘Vezir Parmağı’nda beş farklı bölgeden secilen, bes farklı kültüre ve coğrafyaya ait hamalların savasa giris öyküsünü anlatılıyor. Komedi dozu yüksek bir lisanın hakim oldugu filmde Mahsun Kırmızıgül’ün toplumsal olaylara duyarlılığı da dramatik bir bakıs açısıyla hissedilecek. Sanatcı, Osmanlı döneminde ‘insani esek’ olarak adlandırılan yük taşıyıcısı hamalların hikayesini konu alan filmde, bu kez uzun sakallı ve cok saşırtıcı bir imajla Sinema Salonlarına yansıyacak.

Yorumlar
film izle & film izle